Czym są soczewki kosmetyczne?

soczewki kosmetyczne

Soczewki przede wszystkim kojarzą nam się z jakimiś wadami wzroku i oczywiście co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Niemniej jednak należy mieć na uwadze to, że w dzisiejszych czasach na rynku znajdziemy nie tylko soczewki korygujące wady wzorku, ale także soczewki kosmetyczne, które służą zmianie koloru naszych oczu.

Dla kogo są soczewki kosmetyczne?

Na soczewki kosmetyczne może zdecydować się dziś każdy z nas, tak ci, którzy mają jakieś wady wzroku, jak i ci, którzy oczy mają w stu procentach zdrowe. Dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego, aby soczewki kosmetyczne nosiły nawet dzieci.

Przeciwwskazania do noszenia soczewek kosmetycznych

Istnieją jednak przeciwwskazania do noszenia takich soczewek. Mówimy tu oczywiście o wszelkich chorobach i alergiach. Dokładnie chodzi tutaj o reakcje alergiczne gałki ocznej, ostre i podostre stany zapalne oczu, zakażenia wirusowe, bakteryjne lub grzybicze przedniego odcinka oka, nadmierne wysuszenie spojówek oraz stany niedoboru łez.

Pielęgnacja soczewek kosmetycznych

Do pielęgnacji tego typu soczewek możemy używać tak środków chemicznych, jak i oksydacyjnych systemów pielęgnacyjnych. Jednak lepsze i to zdecydowanie będą te drugie.

Jak zacząć nosić soczewki kosmetyczne?

Wielu naszych rodaków, którzy chcą zmienić kolor swoich oczu, decyduje się na soczewki kosmetyczne bez wcześniejszej wizyty w gabinecie okulisty, sądząc, że nie jest to potrzebne, gdyż nie mają oni żadnej wady wzroku. Jest to błąd, a taka decyzja musi być zawsze poprzedzona wizytą u specjalisty.

2 Komentarzy

  1. Mateusz

    Po co w ogóle nosić takie soczewki kosmetyczne?

  2. Artur

    No jak to po co? Aby zmienić kolor swoich oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *