Jakie sporty można uprawiać w soczewkach?

sport w soczewkach

Na soczewki kontaktowe decydujemy się dziś bardzo często. Oczywiście nie możemy się temu dziwić, bo na pewno są one o wiele bardziej praktyczne od okularów, ponieważ możemy je nosić w zasadzie zawsze i wszędzie i nie ma co do tego wielu ograniczeń. Mimo to wielu z nas ma obawy co do tego, jakie sporty możemy uprawiać, nosząc je. Jak w związku z tym wygląda ta kwestia i od czego jest to uzależnione? Jeśli interesuje cię to, za chwilę wszystkiego się dowiesz.

Wielu sportowców nosi soczewki

Zacznijmy od tego, że obecnie na soczewki kontaktowe decyduje się wielu sportowców na całym świecie. Ich popularność jest niezależna od uprawianej dyscypliny sportu. Możemy powiedzieć, że uprawianie wielu sportów jest możliwe właśnie dzięki soczewkom, ponieważ z okularami na nosie nie tylko byłoby to niewygodne, ale także niezwykle niebezpieczne. O jakich sportach w związku z tym mówimy?

Sport a soczewki

W zasadzie nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo soczewki możemy nosić w każdej dyscyplinie sportu. Na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego, aby nosić je podczas gry w piłkę, czy też pływaniu. Inaczej mówiąc, możemy stwierdzić, że zarówno w sportach kontaktowych, jak i tych zupełnie bezkontaktowych takie soczewki sprawdzą się naprawdę doskonale.

Zalety noszenia soczewek w sporcie

Warto co nieco powiedzieć o zaletach, jakie niosą w sobie soczewki kontaktowe w ujęciu dyscyplin sportowych. I tak na pewno zapewniają lepsze i szersze pole widzenia niż okulary. Poza tym nie ma żadnego zagrożenie co do tego, aby spadły czy też zsunęły się nam z oczu, jak to ma często miejsce właśnie przy okularach. Dzięki nim mamy też lepszą ostrość widzenia oraz szerszy kąt, gdyż nie jest on ograniczony przez ramy, jak to jest przy okularach. W końcu wspomnijmy o tym, że soczewki nie parują, a więc noszenie ich pod kaskami czy goglami także może mieć miejsce. Podsumowując łatwo dojść do wniosku, że noszenie soczewek podczas uprawiania danej dyscypliny sportowej pozwala nam skupić się tylko na rywalizacji, a nie zaprzątać sobie głowy zupełnie niepotrzebnymi czynnikami.

2 Komentarzy

  1. Karol

    Jak najbardziej soczewki nie sprawiają żadnego problemu przy uprawianiu sportu. Ja gram w koszykówkę i sprawdzają się znakomicie.

  2. Marysia

    Ja akurat zawodowo jeżdżę na rowerze i także są dla mnie lepsze aniżeli okulary. Tym bardziej że jest to jazda górska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *