Soczewki jednodniowe czy wielokrotnego użytku?

Soczewki jednodniowe

Decydując się na soczewki, przede wszystkim musimy zdecydować, czy będą to soczewki jednorazowego użytku, czy też te, które służą systematycznej wymianie. Do tych pierwszych zaliczymy soczewki jednodniowe, do tych drugich natomiast soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne czy nawet roczne. Który w związku z tym produkt sprawdza się lepiej? Spróbujmy odpowiedzieć na to wcale nie najłatwiejsze pytanie.

Soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe to najzdrowszy i najwygodniejszy sposób noszenia soczewek kontaktowych. Tryb ich noszenia jest naprawdę bardzo prosty i sprowadza się jedynie do tego, że należy je na koniec dnia wyrzucić do kosza. Do zalet tego typu soczewek zaliczymy między innymi brak konieczności pielęgnacji, codzienne uczucie świeżości, czy też wysokie bezpieczeństwo, ponieważ soczewki ze względu na to, że są często zmieniane, nie są w tak wielkim stopniu narażone na różne infekcje.

Soczewki wielokrotnego użytku

Jak już wspomnieliśmy do soczewek wielokrotnego użytku, które wymagają systematycznej wymiany, zaliczamy soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne lub roczne. Najczęściej w takiej sytuacji stawiamy na soczewki miesięczne, ze względu na najniższy koszt noszenia oraz spadającą popularność soczewek kwartalnych. Warto w tym miejscu podkreślić, że tego typu produkty mogą być noszone na dwa sposoby. Po pierwsze zdejmowane na noc, po drugie noszone przez całą dobę. W tym drugim przypadku doskonale sprawdza się model Biofinity. Soczewkami, których nie musimy zdejmować na noc, są soczewki silikonowo-hydrożelowe, charakteryzujące się większą przepuszczalnością tlenu. Do największych zalet takich soczewek całodobowych zaliczymy brak konieczności pielęgnacji, większą wygodę, gdyż nie trzeba ich zdejmować, czy też dobre widzenie przez całą dobę.

Wydaje się w związku z tym, że każdy, kto nie chce nabywać soczewek jednodniowych, powinien postawić na te wielokrotnego użytku. Pod uwagę należy brać jednak tylko te, które nosić można przez całą dobę.

3 Komentarzy

  1. Gabriel

    Wydaje mi się, że znacznie lepiej wypadają tutaj soczewki jednodniowe.

  2. Patryk

    Czy ja wiem? W moim przypadku lepsze są soczewki wielokrotnego użytku.

  3. Sebastian

    No być może i tak, ale jeżeli tak, to na pewno o wiele lepiej jest tutaj mieć soczewki całodobowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *